کد خبر: 697104 A

پمپئو:

وزیر امور خارجه آمریکا پس از ارائه گزارش درباره ارتباط با عربستان در مجلس سنا، مدعی شد سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده دست داشتن مستقیم ولیعهد عربستان در قتل روزنامه‌نگار سعودی را تایید نکردند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا امروز-چهارشنبه- پس از ارائه گزارش درباره روابط با عربستان در مجلس سنا، مدعی شد سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده، دست‌داشتن مسقیم «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی در قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار سعودی را تایید نکردند.

پمپئو گفت: «اطمینان دارم که تمامی گزارش‌های ارائه شده توسط سازمان‌های اطلاعاتی را مطالعه کردم، مگر اینکه گزارشی جدید طی ساعات اخیر منتشر شده باشد. هیچ گزارشی مبنی بر دست داشتن مستقیم ولیعهد سعودی با قتل خاشقجی وجود ندارد. این تمام چیزی است که می‌توانم در فضای غیرمحرمانه اعلام کنم.»

پمپئو و «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا امروز پشت درب‌های بسته و در جلسه‌ای محرمانه، گزارشی درباره روابط با عربستان به سناتور‌ها ارائه کردند.

سناتور‌های آمریکایی پس از اتمام این جلسه از عدم حضور رییس سیا اعلام نارضایتی کرده و از کاخ‌سفید به دلیل اخذ این تصمیم انتقاد کردند.

عربستان مایک پمپئو جمال خاشقجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر