کد خبر: 696474 A

برای پشتیبانی از نیروهای قسد؛

منابع محلی اعلام کردند که عناصر مسلح موسوم به جیش الثوار برای حمایت از گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در درگیری با گروه تروریستی داعش عازم شرق فرات شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم،‌ سایت «دیرالزور ۲۴» در صفحه فیسبوک خود تصاویری از ده‌ها عنصر گروه موسوم به جیش الثوار در حال عزیمت به اطراف منطقه هجین برای شرکت در درگیر‌های این منطقه را منتشر کرد. 

مشارکت این گروهک در درگیری‌ها به دنبال تهدید گروه تروریستی داعش نسبت به عشایر استان دیرالزور به دلیل مشارکت در جنگ‌های هجین صورت گرفته است. 

داعش جمعه گذشته با استفاده از شرایط نامساعد جوی در ریف دیرالزور در مرز شرقی عراق حمله گسترده‌ای به مواضع نیروهای دموکرات سوریه در آخرین پایگاه خود در این منطقه انجام داد.

حمله کنونی داعش در منطقه خشن‌ترین نوع آن پس از حمله اکتبر گذشته که مساحت وسیعی تا مرزهای سوریه و عراق را بازپس گرفتند، به شمار می‌رود. 

 گروه تروریستی داعش شهر هجین و روستاها و شهرهای شرقی ساحل فرات را تحت کنترل دارد تا آخرین پایگاه خود در ریف دیر الزور را حفظ کند.   

جیش الثوار یکی از تشکیلات گروه نیروهای دموکرات سوریه موسوم به قسد به شمار می‌رود و تمام عناصر آن را عشایر منطقه شرقی تشکیل می‌دهند. این گروه در جنگ‌های شهر الرقه و ریف شمالی حلب مشارکت گسترده داشتند. 

 

داعش قسد جیش الثوار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر