کد خبر: 696258 A

دفتر نخست وزیر مکلف لبنان گزارش برخی رسانه‌ها درباره خودداری این کشور از پذیرش هدیه نظامی روسیه تحت فشار آمریکا را رد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم،‌ دفتر نخست‌وزیر مکلف لبنان بر استقبال این کشور از کمک‌­های نظامی روسیه در زمینه ارائه سلاح به پلیس تأکید و شایعه‌­های موجود مبنی بر رد این کمک‌­ها را تکذیب کرد.

این بیانیه دفتر نخست‌وزیری لبنان در پاسخ به گزارش روزنامه «الأخبار» لبنان مطرح شد. این روزنامه روز گذشته تأکید کرده بود که ارتش لبنان تحت فشار آمریکا هدیه نظامی روسیه را رد کرده است.

دفتر رسانه­‌ای نخست‌وزیر لبنان با انتشار بیانیه‌­ای نوشت خبری که روزنامه الاخبار منتشر کرد،‌ شرم‌آور است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «برای دفتر نخست‌وزیر مهم است که تأکید کند این خبر شرم‌آور است و اینکه احتمالا طرف روس دریافت هدیه توسط نیروهای امنیتی داخلی در وزارت کشور را تایید کند».

رویترز به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که ارتش، هدیه روسیه را نپذیرفته و علت آن به دلایل فنی مرتبط با کیفیت سلاح‌­هایی باز می‌­گردد که مورد استفاده ارتش لبنان است و هیچ انگیزه سیاسی پشت آن وجود ندارد».

قبلا یک منبع ارشد سیاسی لبنان به رویترز گفته بود که بهانه ارتش لبنان در عدم پذیرش هدیه نظامی روسیه این بود که به این انواع سلاح و مهمات نیاز ندارد، اما دلیل اصلی آن اعمال فشار از سوی آمریکاست.

 

روسیه لبنان الحریری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر