کد خبر: 695800 A

رای‌دهندگان سوئیسی قانونی را تایید کردند که به شرکت‌های بیمه این آزادی عمل را می‌دهد تا درباره کلاهبرداری در نظام رفاهی این کشور جاسوسی کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه بانکوک پست، رای‌دهندگان سوئیسی روز گذشته -یکشنبه- قانونی را تایید کردند که به شرکت‌های بیمه این آزادی عمل را می‌دهد تا درباره کلاهبرداری در نظام رفاهی این کشور تحقیق و تفحص کنند. این در حالی است که این قانون به نگرانی‌ها درباره نقض حریم شخصی دامن زده است. 

در این همه‌پرسی دو موضوع دیگر نیز مطرح بود که هر دو رد شد: برتری یافتن قضات سوئیس به دادگاه‌های بین‌المللی و توقف قطع شاخ گاوها. 

در نظام سیاسی سوئیس، چهار بار در سال درباره مسائل ملی همه‌پرسی برگزار می‌شود. 

دولت اعلام کرده بود که طرح تحقیق درباره کلاهبرداری در نظام رفاهی این کشور امری ضروری است تا هزینه‌های زندگی برای همگان پایین باشد. مخالفان این طرح خواستار برگزاری همه‌پرسی درباره آن شده بودند، اما بیش از ۶۴ درصد از مردم سوئیس از طرح دولت حمایت کردند. 

«بنیامین رودیت» رئیس حزب مسیحی‌دموکرات سوئیس، گفت: «سوئیس می‌خواست نشان دهد که شبکه امنیت اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است، اما برای اجرایی شدن آن باید کاملا مسئولانه عمل کنیم.»

 

سوئیس نظام رفاهی سوئیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر