کد خبر: 695274 A

ترکی الفیصل:

یک شاهزاده سعودی گفت که قتل روزنامه‌نگار منتقد این کشور رویدادی غیرقابل‌قبول بود که به موضع این کشور در جهان ضربه‌ای جدی وارد کرده است ولی کشورهای جهان باید با ولیعهد عربستان کنار بیایند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک عضو سرشناس خانواده سلطنتی عربستان سعودی امروز -شنبه- گفت که چه سران گروه ۲۰ در آرژانتین از «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان، استقبال بکنند یا نه وی کسی است که «آن‌ها باید با او کنار بیایند.»

«ترکی الفیصل» شاهزاده سعودی، در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس گفت که قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد این کشور، «رویدادی غیرقابل‌قبول بود که به موضع این کشور در جهان ضربه‌ای جدی وارد کرده است.»

وی افزود: «باید این قضیه را تاب آوریم. این امر را نمی‌توان نادیده گرفت. با آن روبه‌رو می‌شویم.»

این شاهزاده سعودی گفت: «چه رهبران گروه ۲۰ از بن سلمان استقبال کنند یا نه، به گمانم همه‌شان پادشاهی عربستان را به‌عنوان یک کشور به رسمیت می‌شناسند و درخواهند یافت که در نهایت باید با ولیعهد این کشور کنار بیایند.»

وی افزود که عربستان همچنان به نقش خود در جهان ادامه می‌دهد و حمایت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز بر اهمیت ریاض در معادلات جهانی صحه می‌گذارد.

او در عین حال گزارش سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر این‌که ولیعهد عربستان دستور قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی را صادر کرده است، رد کرد و گفت که این سازمان‌های اطلاعاتی در سال ۲۰۰۳، «با دادن اطلاعات غلط»، اشغال عراق از سوی ارتش آمریکا را رقم زدند.

ترکی الفیصل همچنین در رابطه با سفر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل، به عمان در ماه گذشته میلادی گفت: «گمان نمی‌کنم چنین اقداماتی به معنای بهبود روابط باشد. بلکه بیشتر نشان از تلاش پادشاه عمان برای آغاز دوباره گفت‌وگوها و مذاکرات دارد.»

 

 

 

 

محمد بن سلمان ترکی الفیصل جمال خاشقچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر