کد خبر: 692601 A

هواپیماهای ائتلاف سعودی میدان «التسعین» و مسیر ارتباطی زبید-التحیتا را هدف حملات هوائی قرار دادند و ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز در واکنش به این تجاوز، ‌حمله بزرگی به مواضع نیروهای ائتلاف سعودی در این منطقه داشته‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین،‌ طی حملات هوائی هواپیماهای ائتلاف سعودی به یک خانه واقع در منطقه سلخانه واقع در جنوب شهر الحدیده چهار دختر این خانواده شهید و دو نفر دیگر از اعضای آن از جمله یک کودک زخمی شدند. 

هواپیماهای ائتلاف سعودی میدان «التسعین» را همزمان با بمباران منطقه ۷ جولای و منطقه «الزعفران» مورد حملات هوائی قرار دادند. آنها همچنین راه ارتباطی زبید-التحتیا را هدف قرار دادند که موجب شهادت سه شهروند غیر نظامی شد. 

یک منبع نظامی از حمله گسترده ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع ائتلاف سعودی در منطقه کوهستانی «التحیتا» خبر داد. به گفته این منبع، ‌حمله مذکور در پاسخ به بمباران هوائی و زمینی ائتلاف سعودی به مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی در این منطقه بوده است. 

منبع مذکور توضیح داد که حمله ارتش و کمیته‌های مردمی موجب کشته و زخمی شدن بسیاری از نیروهای ائتلاف شد، ‌ائتلاف نیز دو جبهه شمالی و شرقی شهر الدریهمی واقع در جنوب استان الحدیده را مورد حملات توپخانه‌ای قرار داد.

در جبهه مرزی نیز تعدادی از نیروهای ائتلاف سعودی در تلاش برای پیشروی به سمت مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی در منطقه مرزی بین عسیر عربستان و صعده کشته و زخمی شدند. بنا به گفته یک منبع نظامی تلاش نیروهای ائتلاف برای پیشروی راه به جایی نبرد و هیچ موفقیتی حاصل نکرد. 

 ارتش و کمیته‌های مردمی همچنین عملیات پیشروی مشابهی از نیروهای ائتلاف سعودی را به سمت کوه قیس در مرز منطقه جیزان عربستان سرکوب و مواضع سربازان سعودی در شرق کوه «الدود» هم مرز با منطقه جیزان را مورد حملات توپخانه‌ای قرار دادند. 

در استان صعده واقع در شمال یمن نیز حملات هوائی ائتلاف سعودی به منطقه مرزی «حیدان» موجب تخریب دو منزل مسکونی شد اما این حادثه قربانی بر جای نگذاشت. نیروهای زمینی ائتلاف نیز بیش از ۵۰ موشک و توپ به دو منطقه «الظاهر» و «حیدان»  شلیک کردند و همزمان حملات هوائی ائتلاف سعودی، منطقه «باقم» واقع در جنوب غربی استان را هدف قرار دادند.  

 

یمن شهادت ائتلاف سعودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر