کد خبر: 691654 A

تحقیات اولیه ارتش اسرائیل در مورد حادثه انهدام اتوبوس نظامی در غزه با موشک «کورنت» در دوشنبه گذشته نشان می‌دهد فرمانده گروه اسرائیلی که اتوبوس آن منهدم شد، دستور ورود غیرقانونی به غزه را صادر کرده بود.

 به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم،‌ پایگاه خبری روزنامه یدیعوت آحارنوت به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که فرمانده این واحد با نقض دستور العمل به همراه سربازان خود وارد منطقه ممنوعه شدند.

«کوبی براک» فرمانده نیروی زمینی ارتش رژیم صهیونیستی، تیم ویژه‌ای را برای بررسی نحوه برخورد نیروهای نظامی با حادثه پرتاب موشک ضد تانک کروت به اتوبوس حامل سربازان اسرائیلی به منطقه «السهم الاسود» مجاور نوار غزه تعیین کرد.

در این حادثه یک سرباز اسرائیلی به شدت زخمی شد اما بیمارستان «سوروکا» در منطقه «بئر السبع» اعلام کرد که وی شرایط بحرانی را پشت سر گذاشته است.

اتوبوس حامل سربازان اسرائیلی قبل از اصابت موشک در جنگل‌های اطراف نوار غزه متوقف شده بود، اما آنها از اتوبوس خارج شدند تا در منطقه جنگلی پناه گیرند.

هنگامی که یکی از سربازان در کنار اتوبوس ایستاده بود، یک موشک کورنت از نوار غزه از فاصله چند کیلومتری از مرز شلیک شد و اتوبوس به طور مستقیم هدف قرار گرفت.

 

نوار غزه انهدام اتوبوس اسرائیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر