کد خبر: 691478 A

آسوشیتد‌پرس گزارش داد؛

خبرگزاری آسوشیتد‌پرس در گزارشی به نقش پررنگ شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه تجاری عراق اشاره کرد.

به گزارش ایلنا، خبرگزاری آسوشیتد‌پرس امروز-سه‌شنبه- در گزارشی به نقش پررنگ شرکت‌های ایرانی در «اکسپو بغداد» اشاره کرد.

این خبرگزاری نوشت: «شرکت‌های ایرانی با به نمایش گذاشتن فرش‌های رنگارنگ به دنبال جذب بازدیدکنندگان بوده و آخرین تولیدات خود در بخش‌های انرژی و صنعت را معرفی می‌کنند. برای شرکت‌ها ایرانی، نمایشگاه بین‌المللی بغداد اهمیت بسیاری دارد. صادرکنندگان فرش، محصولات غذایی و تجهیزات صنعتی ایرانی تلاش می‌کنند سهم بزرگی از بازار این کشور وابسته به واردات(عراق) را کسب کنند.

3

آسوشیتد‌پرس ادامه داد: «اما نمایشگاه سال جاری از اهمیت ویژه‌ای برای شرکت‌های ایرانی برخوردار است. چراکه ایران ضربه خورده از تحریم‌های آمریکا، تلاش می‌کند با استفاده از بازار عراق، صادرات خود در بخش‌های کشاورزی، تولید و انرژی را افزایش دهد.»

این گزارش در ادامه با اشاره به اینکه ایران دومین شریک تجاری عراق است، افزود که پس از حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳، این کشور تقریبا برای همه چیز از غذا گرفته تا ماشین‌آلات، برق و گاز طبیعی به ایران وابسته شده است. بیش از ۶۰ شرکت ایرانی در اکسپو بغداد شرکت دارند.

4

این خبرگزاری اضافه کرد: «هنوز بخش بزرگ مبادلات تجرای بین عراق و ایران مربوط به بخش انرژی است که به سادگی نمی‌توان آنها را از تحریم‌های جدید آمریکا خارج کرد. این مساله عراق را به عنوان شریک تجرای ایران و آمریکا در دوراهی قرار داده است.»

آسوشیتد‌پرس با اشاره به وابستگی شدید عراق به گاز و انرژی وارداتی از ایران، نوشت که آمریکا پنجشنبه گذشته، معافیت ۴۵ روزه از تحریم‌های ضد ایرانی اهدا کرده است.

5

تحریم‌های آمریکا علیه ایران اکسپو عراق اکسپو بغداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر