کد خبر: 691222 A

عمار حکیم در دیدار با العبادی:

رئیس جریان حکمت ملی عراق با تأکید بر ضرورت تکیمل کابینه،‌ دیدارهای فشرده با اعضای ائتلاف «اصلاح و اعمار» را بسیار مهم برشمرد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز،‌ «سید عمار الحکیم» رئیس جریان حکمت ملی عراق امروز – سه‌شنبه- در دفتر خود از «حیدر العبادی» رئیس ائتلاف «النصر» استقبال کرده و دو طرف با یکدیگر تحولات سیاسی و روند تکمیل کابینه و چشم‌اندازهای پیش روی ائتلاف اصلاح و اعمار را بررسی کردند.

در بیانیه منتشر شده از سوی دفتر حکیم آمده است که وی در این دیدار بر تکمیل کابینه و شایسته‌سالاری در کابینه برای پیشبرد اهداف دولت و در رأس آنها خدمات‌رسانی، ‌مبارزه با فساد و رفع بیکاری تأکید کرده و دوباره حمایت خود را از «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر جدید عراق اعلام کرده است.

حکیم همچنین بر اهمیت دیدارهای فشرده با اعضای ائتلاف اصلاح و اعمار برای رسیدن به حالت اضطراری، عملکرد یکپارچه و نیاز به تکمیل کمیته‌های داخلی و مشارکت کارآ در قانون‌گذاری­‌های مورد نیاز و ارزیابی عملکرد دولت تأکید کرد.

ائتلاف النصر به رهبری حیدر العبادی نخست‌وزیر سابق عراق روز گذشته حمایت خود را از طرح ملی و تشکیل دولت و اصلاح عملیات سیاسی به دور از فساد و دشمنی اعلام و تبیین کرد که موافقان و مخالفان دولت با هر نوع گرایش سیاسی یا عملکردی در چارچوب پی‌ریزی پایه­‌ها و سیاست­‌های مذکور قرار می­‌گیرند.

عادل عبدالمهدی عمار الحکیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر