کد خبر: 690837 A

رهبر شاخه جوانان حزب سوسیال‌دموکرات آلمان:

اختلاف حزب محافظه‌کار دموکرات‌مسیحی و سوسیال‌دموکرات‌ها از ماه مارس، در پی مسائلی چون سیاست‌های مهاجرتی، افزایش یافته و رای‌دهندگان آلمانی در انتخابات اخیر ایالتی حمایت اندکی از آنها نشان دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، رهبر شاخه جوانان حزب سوسیال‌دموکرات آلمان امروز -دوشنبه- گفت که ائتلاف این حزب با «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور، تا سال آینده میلادی دوام نخواهد آورد. 

این در حالی است که اختلاف حزب محافظه‌کار مرکل و سوسیال‌دموکرات‌ها از ماه مارس، در پی مسائلی چون سیاست‌های مهاجرتی، افزایش یافته و رای‌دهندگان آلمانی در انتخابات اخیر ایالتی حمایت اندکی از آنها نشان دادند. 

«کوین کوهنرت» رهبر شاخه جوانان حزب سوسیال‌دموکرات آلمان، گفت که این حزب هنگام کناره‌گیری مرکل از قدرت در ماه دسامبر به‌خوبی اوضاع را زیر نظر دارد.

وی که از آغاز نیز مخالف ائتلاف این دو حزب بود در گفت‌وگویی رادیویی گفت: «سال آینده میلادی پر است از انتخابات ایالتی و تغییراتی سیاسی که تاثیری عمیق بر آینده سیاسی کشور دارد.»

وی افزود: «بعید می‌دانم که سوسیال‌دموکرات‌ها و حزب مرکل بتوانند در سال آینده میلادی به ائتلاف خود ادامه دهند. باید از زمانی که داریم، به منظور آماده‌سازی برای انتخابات بهره گیریم.»

 

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان حزب سوسیال‌دموکرات آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر