کد خبر: 688347 A

مراسم سالروز تسخیر سفارت آمریکا و مبارزه با استکبار جهانی در ایران و راهپیمایی سراسری در این روز ملی، در رسانه‌های عرب‌زبان بازتاب داشته است.

به گزارش ایلنا بسیاری از رسانه‌های عربی با انعکاس مراسم راهپیمائی روز سیزدهم آبان ماه و مبارزه با استکبار جهانی تحلیل‌های متفاوتی از این مراسم ارائه دادند:

پایگاه خبری المنار با توصیف راهپیمائی روز مبارزه با استکبار جهانی به راهپیمائی میلیون‌ها نفری،‌ از تأکید ملت ایران بر پایبندی به معیارهای اصیل انقلاب همزمان با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا در تهران و تمام شهرهای ایران خبر داد. 

خبرگزاری المیادین نیز در تیتر خبرهای فوری نوشت: به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی راهپیمائی عظیمی مقابل سفارت پیشین آمریکا در تهران صورت گرفت.

 روسیا الیوم نیز طی گزارشی نوشت: «در راهپیمائی که به مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و در مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران در تهران و دیگر شهرهای این کشور برگزار شد، ‌سردار محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اهداف آمریکا را پس از پیروزی انقلاب اسلامی شکست‌خورده توصیف و تأکید کرد که اگر سفارت آمریکا در تهران باقی می‌ماند،‌ انقلاب ایران محکم و استوار پا برجا نمی‌ماند». 

پایگاه خبری العرب الیوم نیز با توصیف راهپیمائی میلیونی در روز مبارزه با استکبار جهانی در ایران نوشت: «مناسبت چهارم نوامبر (سیزدهم آبان ماه) به جزء تفکیک‌ناپذیر فرهنگ مردم ایران در مبارزه با توطئه‌های شیطان بزرگ تبدیل شده است». این پایگاه خبری نابودی را سرنوشت محتوم آمریکا خواند. 

این خبرگزاری راهپیمائی امسال را به دلیل مصادف شدن با بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران متفاوت از سال‌های گذشته توصیف کرد. 

پایگاه خبری عربی ۲۱ نیز با تیتر «ایران با تظاهرات میلیونی از تحریم‌های آمریکا پیشی گرفت»،‌ نوشت: «راهپیمائی میلیونی در سالروز تسخیر سفارت آمریکا در تهران با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل  در سراسر ایران برگزار شد». 

این خبرگزاری سخنان سردار جعفری را در تأکید بر مقاومت مردم ایران در جنگ روانی و اقتصادی آمریکا علیه این کشور بازتاب داد.  

فلسطین آنلاین نیز بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را منتشر کرد و نوشت : «روز چهارم نوامبر روز سیلی سنگین مردم ایران بر آمریکا خواهد بود». 

طهران تستبق تفعيل العقوبات الأمريكية بتظاهرات "مليونية"

الحرس الثوري الإيراني: لو بقيت السفارة لما صمدت الثورة!

 

    

 

ایران روز استکبار جهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر