کد خبر: 688305 A

رسانه‌های جهان امروز - یکشنبه- راهپیمایی دانش‌آموزان و شهروندان ایران به مناسبت سالگرد تسخیر سفارت آمریکا را پوشش دادند.

به گزارش ایلنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت که هزاران ایرانی امروز -یکشنبه- به مناسبت سی و نهمین سالگرد تسخیر سفارت آمریکا راهپیمایی برگزار کردند. این در حالی است که واشنگتن بناست تحریم‌های علیه ایران را بازگرداند. 

مردم با فریادهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در پایتخت دست به تظاهرات زدند و تلویزیون دولتی نیز از تظاهرات مشابهی در دیگر شهرها خبر دادند. 

پایگاه اینترنتی روزنامه آیریش اگزماینر نیز با اشاره به برگزاری تظاهرات ضدآمریکایی در ایران، نوشت که بازگشت تحریم‌های آمریکا و خروج از توافق هسته‌ای باعث شده خشم و بی‌اعتمادی مردم ایران نسبت به ایالات متحده افزایش چشمگیری داشته باشد. 

خبرگزاری رویترز نیز نوشت که ایرانی‌ها در راهپیمایی که به مناسبت سالگرد تسخیر سفارت آمریکا برگزار شده و در سال جاری با بازگشت تحریم‌های واشنگتن علیه تهران هم‌زمان شده است، فریاد «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

هزاران دانش‌آموز ایرانی در این مراسم، نمادهای آمریکا و همچنین تصویر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور را در خارج از محوطه مجموعه‌ای که زمانی سفارت آمریکا بود، به آتش کشیدند.

 

 

 

راهپیمایی 13 آبان در تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر