کد خبر: 687180 A

مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

تلاش برای نهایی شدن توافق برگزیت با اتحادیه اروپا تا ۲۱ نوامبر، توقف عملیات ضد داعش از سوی نیرو‌های تحت حمایت آمریکا در سوریه و استقبال بریتانیا از درخواست آمریکا برای توقف حمله‌ها به یمن از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.

به گزارش ایلنا، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که ادعای دانمارک علیه ایران، تاثیری در پایبندی این اتحادیه به برجام نگذاشته است.

- رییس‌جمهوری ترکیه گفت تا سال ۲۰۲۱ این کشور سامانه دفاع موشکی دور‌برد تولید خواهد کرد.

- بریتانیا از درخواست آمریکا برای توقف حمله‌ها به یمن استقبال کرد.

- نخست‌وزیر دانمارک از همکاری با کشور‌های اروپایی برای واکنش منسجم علیه ایران در رابطه با ادعای دست داشتن تهران در طرح ریزی یک عملیات تروریستی، خبر داد.

- رییس‌جمهوری آمریکا مدعی شد اهدای تابعیت به فرزندان پناهجویان که در خاک ایالات متحده متولد می‌شوند، قانونی نیست و باید متوقف شود.

- وزیر امور خارجه آمریکا گفت که قتل روزنامه‌نگار فقید سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول، نقض آشکار قوانین بین‌المللی بوده است.

- وزیر برگزیت بریتانیا گفت که برای نهایی شدن توافق برگزیت با اتحادیه اروپا تا ۲۱ نوامبر تلاش می‌کند.

- ناتو با تاکید بر اهمیت معاهده منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، از آمادگی برای مذاکره با روسیه درباره این معاهده خبر داد.

- سخنگوی حزب عدالت وتوسعه ترکیه تاکید کرد مکان جسد جمال خاشقجی و هویت همدستان محلی این جنایت باید به مقام‌های این کشور اعلام شود.

- دادستان عربستان سعودی و هیات همراهش که برای بررسی پرونده قتل جمال خاشقجی به کشورشان بازگشتند.

- نیرو‌های تحت حمایت آمریکا در سوریه با انتقاد از عملکرد ترکیه، عملیات ضد داعش را موقتا متوقف کردند.

 

 

 

 

رجب طیب اردوغان ناتو فدریکا موگرینی دونالد ترامپ مایک پمپئو جمال خاشقچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر