سرخط خبرها:
کد خبر: 685418 A

گزافه‌گویی‌های جدید عادل الجبیر:‌

وزیر خارجه عربستان گفت که مردم به اشتباه، پیش از پایان تحقیقات، تقصیرها را در زمینه قتل روزنامه‌نگار سعودی بر گردن عربستان انداختند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان، امروز -شنبه- گفت که اعتراض جامعه جهانی به قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار سعودی، «هیستریک» شده است. وی همچنین وعده داد که پادشاهی عربستان عاملان این قتل را به میز محاکمه خواهد کشاند. 

وی در پاسخ به پرسش یک خبرنگار غربی درباره پرونده خاشقجی گفت: «این مسئله تاحدودی واکنش‌هایی هستریک را به دنبال داشته است». الجبیر افزود که مردم به اشتباه، پیش از پایان تحقیقات، تقصیرها را بر گردن عربستان انداختند. 

الجبیر افزود که عربستان سعودی «به‌وضوح بر این قضیه تاکید کرده که مسئولان این حادثه شناسایی خواهند شد».

وزیر خارجه عربستان طی سخنانی بی‌اساس ایران را به در پیش گرفتن رفتار مبتنی بر فرقه‌گرایی متهم کرد و مدعی شد: «در خاورمیانه دو نگاه وجود دارد. یکی نگاه رو به نور و دیگری نگاه رو به تاریکی که فرقه‌گرایی و تروریسم را ترویج می‌کند. این رفتار ایران است و همانطور که می‌دانید، در نهایت، نور بر تاریکی غلبه خواهد کرد».

روز گذشته نیز عادل الجبیر با «ماهاتیر محمد» نخست‌وزیر مالزی، در کوالالامپور دیدار کرد. وی همچنین با «سیف‌الدین عبدالله» وزیر خارجه مالزی رایزنی کرد. 

محمد و الجبیر درباره همکاری میان دو کشور و منافع مشترک و همچنین تحولات منطقه گفت‌وگو کردند.  

بر اساس این گزارش، مقام‌های مالزی اعلام کرده‌اند که نیروهای این کشور ریاض را ترک کرده‌اند.

 

عادل الجبیر ماهاتیر محمد جمال خاشقجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر