کد خبر: 677901 A

میشل عون:

ریس جمهور لبنان از جامعه جهانی خواست روند بازگشت آوارگان سوری به مناطق امن را فراهم کند.

به گزارش ایلنا به نقل از النشره، «میشل عون» رئیس‌جمهوری لبنان در مراسم استقبال از «جف ریگان» رئیس مجلس عوام کانادا و هیأت همراه و در حضور «امانوئل لامورو» سفیر کانادا در لبنان تأکید کرد که لبنان به تحکیم و تقویت روابط با کانادا در تمام زمینه‌­ها امیدوار است.

وی در تایید این موضوع گفت که لبنانی­‌های ساکن کانادا عاشق کشوری هستند که از آنها استقبال کرده و فرصت­ عمل به آنان داده است؛ آنها به سرزمین مادری خود نیز وفادار هستند.

عون در ادامه دیدار با رئیس مجلس کانادا اوضاع کلی لبنان و منطقه را مورد بررسی قرار داده و موضع بیروت در قبال موضوع آوارگان سوری را مطرح کرد.

وی از همگان دعوت کرد تا مسیر بازگشت این آوارگان به مناطق امن سوریه را هموار کرده و از تلاش‌های انجام شده در این راستا به ویژه تلاش­‌های روسیه حمایت کنند. عون در تکمیل این مطلب بر پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و انسانی حضور آوارگان سوری در لبنان تاکید کرده و با تشریح مسیر قضیه فلسطین و آوارگان فلسطینی در لبنان نسبت به ابعاد منفی تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در توقف حمایت­‌های مالی خود از آژانس امداد و نجات آوارگان فلسطینی (آنروا) هشدار داد.

رئیس‌جمهوری لبنان انگیزه­‌های کشورش از ارائه پیشنهاد احداث «آکادمی انسانی دیدار و گفت‌وگو» را برای رئیس مجلس عوام کانادا و هیأت همراه تشریح کرد.

عون از «آندره الشدیاق» رئیس کانون وکلا دربیروت استقبال و با وی در زمینه موضوع‌های مربوط به وکالت به گفت‌وگو نشست. الشدیاق، شماره نخست نشریه انجمن وکلا را که شامل فعالیت­‌های انجام شده توسط این انجمن در بیروت از زمان آغاز به کار وی است، به رئیس‌جمهوری لبنان تقدیم کرد.

در این دیدار رئیس کانون وکلا مقدمات برگزاری جشن‌­های صد ساله در ماه  فوریه آینده را ارائه و از عون برای حضور در این رویداد مهم دعوت کرد.

 

 

کانادا لبنان میشل عون رئیس مجلس عوام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر