کد خبر: 677795 A

وزارت خارجه روسیه:

معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به همکاری سازنده ترکیه در راستای اجرای توافق ادلب، متذکر شد که این استان سرانجام تحت کنترل دولت سوریه قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی ویرچینین» معاون وزیر خارجه روسیه، امروز- دوشنبه- در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» اعلام کرد که روسیه و ترکیه مرزهای منطقه غیرنظامی در استان ادلب سوریه را ترسیم کردند. وی تأکید کرد که «تماس‌ها و همکاری بسیار خوبی میان نظامیان ترکیه و روسیه وجود دارد».

ویرچینین با اعلام این‌که نظامیان روس و ترکیه‌ای از زمان امضای سند توافق ادلب، بارها دیدار کرده‌اند، گفت: «ما این سند را یک نقطه عطف تلقی می‌کنیم که وارد فاز اجرا می‌شود. اوضاع به سمت خوب‌شدن پیش می‌رود. فرصت نه تنها برای کاستن از آلام مردم در سوریه، به‌ویژه در ادلب، مهیا شده است؛ جایی‌که تروریست‌ها با رصد کردن تردد غیرنظامیان، وضعیت را برای آنها غیرقابل تحمل کرده است بلکه فضا برای فشرده اجرا کردن روند سیاسی نیز فراهم خواهد کرد».

معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به این‌که هنوز اقدامات زیادی در راستای اجرای توافق ادلب انجام نشده است، تأکید کرد که «عناصر مسلح بعد از جدایی‌شان از معارضان، باید به عمق استان ادلب منتقل شوند».

وی متذکر شد، ادلب بالاخره باید تحت حاکمیت دولت سوریه درآید. او خاطرنشان کرد که ترکیه با جدیت در پرونده جدایی معارضان و تروریست‌ها در ادلب همکاری می‌کند.

«بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه نیز روز گذشته با اعلام موضع‌گیری خود درباره توافق ادلب گفت، توافق روسیه و ترکیه برای اجتناب از حمله نظامی در استان ادلب در شمال غرب سوریه توافقی «موقتی» برای ممانعت از خون‌ریزی است ولی نظام دمشق هدف بازیابی تمام مناطق خاک سوریه را دنبال می‌کند.

 

 

 

ادلب سرگئی ویرچینین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر