کد خبر: 677682 A

مجری مطرح لبنانی:

مجری سرشناس لبنانی که در زمان اعلام ستعفای اجباری نخست‌وزیر مکلف این کشور از عربستان با وی در ریاض مصاحبه انجام داد، تأیید کرد که سعودی‌ها این مقام لبنانی را بازداشت کرده بودند.

به گزارش ایلنا به نقل از رای‌الیوم، «پولا یعقوبیان» مجری سرشناس و نماینده پارلمان در لبنان، که در زمان بازداشت «سعد الحریری» نخست‌وزیر این کشور در عربستان با وی در ریاض مصاحبه انجام داد، روز گذشته در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی «الجدید» لبنان دست به برخی افشاگری‌ها زد.

یعقوبیان گفت: «بله، به سعد الحریری در عربستان اهانت‌هایی شد و چه بسا مسائل دیگری، که من از آن آگاه نیستم. من بدون دلیل یا سند می‌گویم بله او در بازداشت بود».

او گفت: «به نظر می‌رسد که به الحریری توهین شده بود ولی من از میزان آن آگاه نیستم. در مورد مسائل دیگری نیز چیزهایی شنیدم ولی نمی‌دانم چقدر دقیق باشد».

این مجری لبنانی در ادامه گفت: «مشخص بود که الحریری خسته و تحت فشار است و همچنین مشخص بود که او خواهان استعفا نبود. صحبت‌های او درباره حزب‌الله و ایران در متن استعفا، با اظهارات وی در مصاحبه کاملا متفاوت بود؛ مشخص بود چیزی خارج از اراده و خواست او اتفاق افتاده است».

یعقوبیان همچنین در اشاره به سرنوشت «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی، که شواهد حاکی از کشته‌شدن وی در کنسولگری عربستان در استانبول است، گفت: «امیدوارم جمال خاشقجی در بازداشت باشد و کشته نشده باشد. در صورتی‌که (قتل وی) واقعیت داشته باشد به الحریری می‌گویم که خدا را شکر، سالم هستی».

پولا یعقوبیان در تاریخ هفتم نوامبر ۲۰۱۷ مجری مصاحبه شبکه تلویزیونی «المستقبل» با الحریری در عربستان بود.

این مجری لبنانی پیشتر اظهارات «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه مبنی بر بازداشت سعد الحریری در عربستان، را رد کرده و مدعی شده بود که او در عربستان آزاد بود.

پولا یعقوبیان سعد الحریری در عربستان بازداشت بود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر