کد خبر: 676969 A

محمد بن‌سلمان:

ولیعهد عربستان گفت مقام‌های امنیتی ترکیه می‌توانند در راستای جستجو برای پیدا کردن روزنامه‌نگار مفقود شده از کنسولگری عربستان در استانبول بازرسی کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی روز گذشته-جمعه- گفت که مقام‌های امنیتی ترکیه آزادند در راستای جستجو برای یافتن روزنامه‌نگار مفقود شده از ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول بازرسی کنند.

بن سلمان به بلومبرگ گفت: «محوطه کنسولگری بخشی از خاک ما است اما به آنها اجازه می‌دهیم از آن بازرسی کرده و هر کاری که می‌خواهند انجام دهند.»

این در حالی است که امروز -شنبه- روزنامه الاخبار به نقل از یک دیپلمات عربی نوشت که «جمال خاشقجی» نویسنده و روزنامه‌نگار سعودی که از روز سه‌شنبه ناپدید شده، اکنون در عربستان به‌سر می‌برد.

به نوشته این روزنامه لبنانی، این روزنامه‌نگار سعودی به ریاض منتقل شده و مقام‌‌های سعودی نیز به همتایان ترک خود اطلاع داده‌اند که سرنوشت خاشقجی مشخص شده و او به عربستان سعودی منتقل می‌شود.

بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، خاشقجی با یک عملیات بسیار پیچیده و از طریق مداخله «خالد بن‌سلمان» سفیر سعودی در واشنگتن به عربستان منتقل شده است.

ترکیه عربستان سعودی محمد بن سلمان جمال خاشقجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر