کد خبر: 676785 A

الاخبار:

یک روزنامه لبنانی به نقل از دیپلمات‌های عربی فاش کرد که روزنامه‌نگار منتقد رژیم سعودی، سه‌شنبه گذشته با اطلاع ترکیه و طی عملیاتی پیچیده، از استانبول به ریاض منتقل شده است.

به گزارش ایلنا، روزنامه الاخبار، امروز -شنبه- به نقل از یک دیپلمات عربی نوشت که «جمال خاشقجی» نویسنده و روزنامه‌نگار سعودی که از روز سه‌شنبه ناپدید شده، اکنون در عربستان به‌سر می‌برد.

به نوشته این روزنامه لبنانی، این روزنامه‌نگار سعودی به ریاض منتقل شده و مقام‌‌های سعودی نیز به همتایان ترک خود اطلاع داده‌اند که سرنوشت خاشقجی مشخص شده و او به عربستان سعودی منتقل می‌شود.

بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، خاشقجی با یک عملیات بسیار پیچیده و از طریق مداخله «خالد بن‌سلمان» سفیر سعودی در واشنگتن به عربستان منتقل شده است.

گفته می‌شود که خاشقجی وارد ساختمان شماره یک در کنسولگری عربستان شده بود، در حالی‌که «خدیجه» نامزد ترکیه‌ای او بیرون ساختمان منتظرش بود. خاشقجی سپس از طریق زیرگذری، از ساختمان شماره ۲ در کنسولگری خارج شد. او سپس با خودروی سفید رنگ، به فرودگاه منتقل شده است.

الاخبار نوشت، خاشقجی چهار بار با خالد بن‌سلمان در واشنگتن دیدار کرده است. همین امر موجب می‌شود که مقام‌های آمریکایی از خاشقجی که از منتقدان ریاض است، درباره این دیدارها توضیح بخواهند.

خاشقجی که در گذشته مشاور دولت عربستان بوده، سال گذشته از ترس دستگیری از کشورش خارج شد. او تاکنون بارها به سیاست «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان سعودی و همچنین تجاوز نظامی ارتش کشورش به یمن انتقاد کرده است.

 

 

 

.

 

 

جمال خاشقچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر