کد خبر: 676698 A

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، هدف اساسی ایجاد منطقه کاهش تنش در ادلب و سرکوب تروریست‌هاست و عناصر مسلحی که حاضر به تسلیم شدن نباشند، دستگیر خواهند شد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه درخصوص جزئیات توافق ادلب میان مسکو و آنکارا، تصریح کرد: «تماس‌ها ادامه دارد، و ما همکاری با شرکای ترک‌مان را بر اساس توافق‌های ۱۷ سپتامبر ادامه می‌دهیم. ارتش ما برای دریافت برخی توضیحات، در تماس فشرده با آنکارا است. معتقدم این همکاری‌ ادامه‌دار است. امیدوارم تمام موارد توافق‌شده در نشست سوچی اجرا شود».

بوگدانف در گفت‌وگو با «اسپوتنیک» تأکید کرد، توافق‌های ادلب موقت است و هدف نهایی از آن، «سرکوب تروریست‌ها در سرتاسر سوریه به‌ویژه در منطقه ادلب، حفظ حاکمیت و وحدت اراضی سوریه است».

معاون وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد که موضوع مهم، اجرای توافق ادلب در سریع‌‌ترین زمان ممکن است که بایستی در این روند، بر تلاش جهت جلوگیری از وقوع تلفات در میان غیرنظامیان تمرکز کرد.

وی افزود:‌ «در واقع، تروریست‌ها خلع سلاح را رد کردند و به حملات‌شان ادامه می‌دهند. همان‌گونه که طرف روسی و برخی شرکاری دیگرمان با صراحت گفته‌اند آنها (تروریست‌ها) یا دستگیر خواهند شد یا نابود».

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در جریان سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، گفته بود که توافق روسیه و ترکیه درباره ادلب راه را برای حل بحران سوریه باز کرده است.

 

توافق ادلب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر