کد خبر: 675573 A

نیویورک تایمز گزارش می‌دهد؛

نیویورک تایمز گزارش داد که رئیس‌جمهوری آمریکا به والدینش کمک کرده تا میلیون‌ها دلار مالیات را نپردازند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، در کلاه‌برداری مالیاتی دست داشته است، ازجمله پرونده‌ای که براساس آن وی و برادران و خواهرانش به والدینش کمک کردند تا میلیون‌ها دلار مالیات را نپردازند. این خبر را روزنامه نیویورک‌تایمز روز گذشته -سه‌شنبه- گزارش کرد.

بر اساس تحقیقات نیویورک تایمز که کاخ سفید آن را «گمراه‌کننده» خوانده است، ترامپ از تجارت معاملات املاکش مبلغی به ارزش امروزی دست کم ۴۱۳ میلیون دلار دریافت کرده است.

تایمز، با اشاره به «گنج بادآورده‌ای» که از گزارش‌های محرمانه مالیاتی و مالی به‌دست آمده، گزارش داد که بیشتر این مال و منال به این دلیل نصیب ترامپ شده که وی، به همراه برادران و خواهرانش، شرکتی جعلی ایجاد کردند و در فرار مالیاتی به والدین‌شان کمک کردند.

این در حالی است که ترامپ در کارزار انتخاباتی‌اش خود را یک دلال خودساخته معاملات املاک معرفی می‌کرد که با وامی «بسیار کوچک» از جانب پدرش، تجارت خود را آغاز کرد.

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید، این گزارش را «گمراه‌کننده» خواند و در بیانیه‌ای عنوان کرد که «اداره مالیات آمریکا دهه‌ها پیش این نقل‌وانتقال‌ها را بررسی و تایید کرده است.»

«چارلز هاردر» وکیل ترامپ، به نیویورک‌تایمز گفت: «رئیس‌جمهوری هیچ دخالتی در این مسائل نداشته است. این مسائل را دیگر اعضای خانواده ترامپ در دست گرفته بودند.»

 

 

 

 

 

کاخ سفید سارا سندرز دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر