کد خبر: 674665 A

رئیس‌جمهوری روسیه در پیامی تبریک به همتای چینی خود به مناسبت شصت‌ و هشتمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، بر تقویت شراکت استراتژیک بین دو کشور تأکید کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌‌جمهوری سوریه، روز گذشته در پیامی به «شی جین‌پینگ» همتای چینی خود، شصت‌ و هشتمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را تبریک گفته است.

طبق بیانیه دفتر رسانه‌ای کرملین که امروز- دوشنبه- منتشر کرد، پوتین در این پیام خطاب به شی گفته است: «در سایه رهبری شما، چین پیشرفت چشمگیری به دست آورده است، اقتصاد چین به سرعت در حال رشد بوده و رفاه شهروندان کشور شما در حال افزایش است. درباره برنامه‌های توسعه بلند‌مدت برای رشد اقتصاد ملی حتی تا سال ۲۰۵۰ توافق شده است. قدرت چین در عرصه جهانی فزاینده‌تر می‌شود».

پوتین افزود: «روسیه و چین گفتمان سیاسی، همکاری دوجانبه سودمند در زمینه‌های تجاری، اقتصادی، علمی، فناوری، انسانی و غیره را تقویت کرده و تلاش‌ها در حل مشکلات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی را هماهنگ می‌کنند».

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین بر آمادگی برای ادامه همکاری نزدیک با همتای چینی‌ خود در خصوص دستور کار دوجانبه و بین‌المللی تأکید کرده است.

روسیه و چین پوتین و شی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر