کد خبر: 674620 A

فیلیپ هاموند:

وزیر دارایی بریتانیا از توانایی مالی این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا بدون یک توافق اولیه خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «فیلیپ هاموند»، وزیر دارایی بریتانیا، امروز -دوشنبه- اعلام کرد که بریتانیا توانایی مالی خروج از اتحادیه اروپا بدون رسیدن به یک توافق را داراست. 

هاموند در پاسخ به مساله مخارج بخش سلامت گفت که رای‌دهندگان پذیرفته‌اند که چنانچه خواهان افزایش خدمات سلامت هستند، باید مالیات بیشتری نیز بپردازند.  

ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا پیش از این در گفت‌وگویی با روزنامه «ساندی تایمز» منتقدان برنامه وی برای خروج از اتحادیه اروپا را به سیاسی‌بازی در قبال آینده کشور و تحت‌الشعاع قرار دادن منافع ملی متهم کرد.

«بوریس جانسون» وزیر خارجه سابق بریتانیا نیز در مصاحبه‌ای با همین روزنامه، با انتقاد از برنامه «چکرز» برای برگزیت، گفت که این طرح که بریتانیا و اتحادیه اروپا باید تعرفه‌های یکدیگر را جمع‌آوری کنند، «کاملا ظالمانه» است.

گردهمایی سالانه حزب محافظه‌کار بریتانیا شنبه گذشته در حالی آغاز به کار کرد که این حزب بر سر مساله خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دچار شکاف شده و احتمال بر هم خوردن هرگونه توافق و به مخاطره افتادن آینده شغلی نخست‌وزیر وجود دارد.

تنها شش ماه پیش از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۱۹، نخست‌وزیر بریتانیا گفت که مذاکرات برای تایید و تعیین ساز و کار برگزیت با بن بست رو‌به‌رو شده است.

می تاکید کرده است که پیشنهاد چکرز، تنها گزینه پایدار است ولی رهبران اتحادیه اروپا گفته‌اند که بخشی از این پیشنهادها قابل قبول نبوده و بسیاری از قانون‌گذاران محافظه‌کار تهدید کرده‌اند که به توافقی که بر اساس طرح ترزا می شکل بگیرد، رای منفی خواهند داد.

بر اساس این گزارش، این عدم اطمینان باعث مطرح شدن برخی گمانه‌زنی‌ها در این خصوص شده که هیچ‌گونه توافقی حاصل نخواهد شد و همین مساله به طور بالقوه باعث تاخیر در مسائل مرزی و گمرکی شده است.

فیلیپ هاموند برگزیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر