کد خبر: 673890 A

ولید معلم:

وزیر امور خارجه سوریه با تاکید بر ادامه مبارزات علیه تروریسم در این کشور، گفت که ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا مستقیما به داعش کمک کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «ولید معلم» وزیر امور خارجه سوریه امروز-شنبه- در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد که جنگ علیه تروریسم در این کشور تقریبا به اتمام رسیده است.

معلم گفت: «شرایط روی زمین امن‌تر و باثبات‌تر شده است و مبارزه علیه تروریسم تقریبا به پایان رسیده است. به مبارزه برای پاکسازی کل کشور از تروریست‌ها و حضور غیرقانونی خارجی‌ها ادامه می‌دهیم.»

وی اضافه کرد که ائتلاف به رهبری آمریکا مستقیما به داعش کمک کرده است.

دیپلمات ارشد سوریه گفت: «چندین دولت تحت پرچم مبارزه با تروریسم، ائتلاف غیرقانونی به رهبری آمریکا تشکیل دادند. این مشخص شد که اهداف آنها با اهداف تروریست‌ها یکسان است. ائتلاف آمریکایی الرقه را کاملا نابود کرد. آنها زیر‌ساخت‌ها و خدمات عمومی را در این شهر تخریب کردند. این ائتلاف قتل عام انجام داده که یک جنایت جنگی محسوب می‌شود.»

او همچنین بار دیگر تاکید کرد که سوریه با هرگونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی مخالف بوده و هرگونه اتهامی در رابطه با استفاده دمشق از این سلاح‌ها را رد می‌کند.

 

سوریه ولید معلم نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر