کد خبر: 673425 A

وزیر خارجه روسیه:

وزیر خارجه روسیه از آغاز تحویل سامانه دفاع موشکی اس- ۳۰۰ به سوریه خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، روز گذشته اعلام کرد که کشورش تدابیری برای تحویل سامانه دفاع هوایی اس- ۳۰۰ به سوریه را اتخاذ کرده است.

روسیه پس از آن تصمیم به تجهیز سوریه به اس- ۳۰۰ گرفت که یک هواپیمای شناسایی آن در نزدیکی سواحل سوریه ساقط شد.

لاوروف در بخشی از گفت‌وگوی مطبوعاتی خود در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، به ادعاهای کشورهای متخاصم علیه ایران پرداخت و متذکر شد که از نظر روسیه، ایران تهدیدی تروریستی در سوریه نیست بلکه تهران به درخواست دولت قانونی در دمشق، به دولت سوریه در امر مبارزه با تروریسم کمک می‌کند.

وزیر خارجه روسیه ابراز عقیده کرد که تلاش‌های برخی برای محصور کردن ایران در داخل مرزهایش و اجرایی کردن این سیاست، «بسیار ساده‌لوحانه» است؛ این حق ایران است که نفوذ خود در عرصه بین‌المللی استفاده کند.

وی در اشاره به طرح واشنگتن و برخی کشورهای عربی به تشکیل ائتلافی نظامی یا همان «ناتوی عربی»، با هدف ضدیت با ایران، را عاملی برای بی‌ثبات‌تر شدن منطقه ارزیابی کرد.

لاوروف همچنین در این کنفرانس مطبوعاتی گفت که روسیه آماده میزبانی مذاکرات میان ایران و اسرائیل است اگر هر دو طرف، روسیه را یک مکان مناسب برای مذاکره بدانند، مسکو از این امر استقبال می‌کند.

 

روسیه تجهیز سوریه به «اس- 300» را آغاز کرده است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر