کد خبر: 673424 A

آمریکا به دلیل آن‌چه تهدیدات امنیتی از جانب ایران و گروه‌های تحت حمایت آن ادعا کرده است، کنسولگری خود در شهر بصره عراق را تعطیل خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای‌نیوز، «هیدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، بامداد امروز- شنبه- اعلام کرد که «مایک پمپئو» وزیر خارجه این کشور دستور داده است که کنسولگری به طور موقت بسته شود.

وی افزود: «سفارت آمریکا در بغداد به ارائه خدمات کامل کنسولی برای افراد داخل و اطراف بصره ادامه خواهد داد. ما همچنان کاملا خود را متعهد به حمایت از عراقی‌ها در استان‌های جنوبی و سراسر این کشور می‌دانیم».

ساعاتی قبل از آن، پمپئو در بیانیه‌ای به مقام‌های ایران هشدار داده بود که در صورت وارد آمدن هر گونه صدمه‌ای به آمریکایی‌ها و اماکن آمریکایی در عراق یا هر جای دیگری پاسخگو خواهند بود، خواه این عمل را نیروهای ایرانی به صورت مستقیم مرتکب شوند و خواه از طریق گروه‌های نیابتی.

روز گذشته، شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» به نقل از مقام‌هایی در پنتاگون گزارش داده بود که ارزیابی‌های اطلاعاتی در روزهای اخیر نشان می‌دهد گروه‌های مورد حمایت ایران احتمالا در فکر حمله یا حملاتی علیه نظامیان یا منافع آمریکا در خاورمیانه هستند.

 

کنسولگری آمریکا در بصره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر