کد خبر: 673079 A

سخنگوی جاستین ترودو:

کانادا اعلام کرد که درخواستی برای دیدار با رئیس‌جمهوری آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل نداده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، یک سخنگوی «جاستین ترودو»، نخست‌وزیر کانادا گفت که وی درخواستی برای دیدار با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، در نیویورک در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل نداده است.

وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «سی‌تی‌وی» گفت: «هیچ درخواست ملاقاتی با ترامپ داده نشده است. هیچ نظر دیگری در این زمینه نداریم.»

پیشتر، رئیس‌جمهوری آمریکا گفته بود که درخواست دیدار از سوی جاستین ترودو را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل رد کرده است، چراکه گفت‌وگوها درباره قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) بسیار بد پیش می‌رود و آمریکا از کارکرد مذاکره‌کنندگان کانادایی رضایت ندارد.

ترامپ گفت که با درخواست ترودو موافقت نکرده، «چراکه تعرفه‌های او بسیار بالا هستند و به‌نظر نمی‌رسد که بخواهد تغییری در مواضع خود ایجاد کند و من هم به او گفتم “فراموشش کن و راستش مشغول بررسی اعمال مالیات بر واردات خودرو از کانادا هستیم.” این شاهرگ اصلی آن‌هاست و اهمیت زیادی برایشان دارد.»

وی همچنین گفته بود: «باید صادق باشم، کانادا راه زیادی تا توافق با ما پیش رو دارد. با مذاکره‌کنندگان‌شان چندان خوب پیش نمی‌رویم.»

دونالد ترامپ جاستین ترودو مجمع عمومی سازمان ملل متحد نفتا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر