کد خبر: 672799 A

وزیر خارجه کویت در نشست شورای امنیت:

وزیر امور خارجه کویت در نشست شورای امنیت برای همکاری با سایر کشور‌ها در از بین بردن سلاح‌های کشتار جمعی در جهان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایلنا، «شیخ صباح الخالد الصباح» وزیر امور خارجه کویت در نشست امروز -چهارشنبه- شورای امنیت استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی توسط هر گروه یا کشوری را محکوم کرد.

الصباح گفت: «استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی نقض قوانین بین‌المللی است و نمی‌توانیم باوجود این سلا‌ح‌ها به صلح دست یابیم. اخیرا شاهد حمله‌های شیمیایی توسط دولت‌ها یا گروه‌ها در سوریه بودیم. این حمله‌ها نشان می‌دهد خطر استفاده از سلاح‌های هسته‌ای کاهش نیافته است.»

وی تاکید کرد که کویت برای مشارکت بیشتر در مبارزه علیه استفاده مجدد از سلاح‌های شیمیایی در سوریه و سایر نقاط جهان آمادگی دارد.

وزیر خارجه کویت نیز بر «چندجانبه‌گرایی» در سیاست بین الملل و به ویژه در زمینه مقابله با اشاعه تسلیحات کشتار جمعی تاکید کرد.

او با اشاره به اینکه کویت به همه قطعنامه‌های سازمان ملل پایبند است، تاکید کرد که ایران به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در زمینه برجام پایبند بوده است.

الصباح در ادامه گفت که عربستان شاهد حمله‌های بی‌سابقه انصارالله با موشک‌های بالستیک به روی اماکن مذهبی و غیر نظامی است و کویت این حمله‌ها را محکوم می‌کند، پادشاهی عربستان قربانی حمله‌های موشکی انصارالله بوده و شورای امنیت باید مسئولیت خود را در محافظت از عربستان در مقابل این حمله‌ها انجام دهد.

وی در رابطه با گزارش‌های سازمان ملل درباره مداخله ادعایی ایران در امور کشور‌های منطقه ابراز نگرانی کرده و مدعی شد یمن به سرزمین آزمایش و استفاده از موشک‌های ایرانی تبدیل شده است.

وزیر کویتی از ایران خواست ارسال سلاح به یمن و مداخله ادعایی در امور کشور‌های منطقه را متوقف کند.

الصباح با اشاره به اینکه رژیم‌صهیونیستی تنها دولتی است که اطلاعات سلاح‌های کشتار جمعی خود را در اختیار سازمان ملل متحد قرار نداده، از تل‌آویو خواست برای ایجاد خاورمیانه‌ای عاری از سلاح‌های کشتار جمعی وارد عمل شود.

نماینده کویت در نشست شورای امنیت همچنین از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا به خاطر دیدار با رهبر کره‌شمالی و توافق با این کشور در خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره، تمجید کرد.

نشست شورای امنیت به ریاست ترامپ منصور العتیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر