کد خبر: 672643 A

ائتلاف پارلمانی البناء در عراق هشدار داد در صورتی‌که توافق‌ها برای تعیین نامزد نخست‌وزیری شکست بخورد، به تنهایی نامزد را تعیین خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌‌نیوز، «احمد الکنانی» نماینده ائتلاف پارلمانی البناء در عراق، امروز- چهارشنبه- با بیان این‌که ائتلاف البناء فراکسیونی قوی و پایبند است، اعلام کرد طی روزهای گذشته اسامی جدیدی از ائتلاف‌های «الوطنیه» و «النصر» رسما به این فراکسیون پیوسته‌اند. همین امر باعث شده است که این فراکسیون از نظر تعداد برای تعیین نامزد نخست‌وزیری مشکلی نداشته باشد.

الکنانی افرود، ائتلاف البناء به تعیین نامزد نخست‌وزیری از طریق توافق با فراکسیون «الاصلاح» و «الاعمار» پایبند است ولی در صورتی‌که توافق‌ها برای تعیین نامزد نخست‌وزیری  شکست بخورد «ما می‌توانیم به تنهایی نامزد را تعیین کنیم».

وی در عین حال افزود، تا کنون اسامی مشخصی برای این پست نهایی یا بررسی نشده بلکه چارچوب کلی صفات شخصیت مناسب برای این پست تعریف شده است.

طبق این گزارش، عرصه سیاسی عراق شاهد تحرکات گسترده میان گروه‌های پیروز در انتخابات برای تشکیل فراکسیون اکثریت پارلمانی جهت تشکیل دولت بعدی و معرفی نخست‌وزیر است.

 

نخست‌وزیر عراق ائتلاف البناء
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر