کد خبر: 670346 A

سخنگوی وزارت امور خارجه هند اعلام کرد که تصمیم این کشور مبنی بر لغو دیدار با مقام‌های پاکستان در پی آن صورت گرفت که یک گارد مرزی در منطقه کشمیر به ضرب گلوله شبه‌نظامیان کشته شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هند برنامه دیدار میان وزاری خارجه این کشور و پاکستان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک را لغو کرد؛ امری که نشان از افزایش تنش‌ها میان این دو هماورد دارد. 

«راویش کومار» سخنگوی وزارت امور خارجه هند، روز گذشته -جمعه- اعلام کرد که تصمیم این کشور مبنی بر لغو این دیدار در پی آن صورت گرفت که یک گارد مرزی در منطقه کشمیر به ضرب گلوله شبه‌نظامیان کشته شد. قیمومت منطقه کشمیر در هیمالیا سال‌هاست که باعث اختلاف میان پاکستان و هند شده است. 

تصمیم دولت هند مبنی بر دیدار با مقام‌های پاکستان، انتقادهای احزاب مخالف هند را به دنبال داشته است. هند، پاکستان را به تجهیز شبه‌نظامیان در منطقه کشمیر متهم می‌کند؛ اتهامی که اسلام‌آباد آن را رد می‌کند. 

پاکستان از این تصمیم هند ابراز تاسف کرد و «شاه محمود قریشی»، وزیر خارجه پاکستان، با اشاره به این تصمیم اعلام کرد که «یک دست صدا ندارد».  

 

کشمیر راویش کومار هند و پاکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر