کد خبر: 669220 A

نخست‌وزیر عراق دستور داد تا نیروهای مرزی این کشور در طول مرزهای ترکیه مستقر شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، شورای امنیت ملی عراق، روز گذشته در نشستی به ریاست «حیدر العبادی» نخست‌وزیر این کشور چند تصمیم را صادر کرد که بازسازی ساختار پلیس فدرال و استقرار نیروهای مرزی در طول مرزهای عراق و ترکیه از جمله این تصمیمات است.

دفتر نخست‌وزیری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که «اعضای شورای امنیت ملی موضوعات مطرح‌‌شده در جدول دستور کار، در راس آن ایجاد وضعیت امن و کنترل مرزهای عراق رامورد بحث قرار دادند».

طبق این بیانیه، در نشست شورای امنیت ملی عراق همچنین «مساله تقسیم وظایف و ماموریت‌های اصلی پلیس فدرال و تجهیز نیروهای آنها و همچنین ثبات اوضاع استان بصره و حفاظت از شهروندان و حمایت از اموال عمومی و خصوصی، مورد بحث قرار گرفته است».

طبق تصمیمات شورای امنیت ملی عراق، وزارت کشور مسئولیت بازسازی ساختار پلیس فدرال و اتخاذ تصمیماتی را که ضامن حفظ حریم هوایی و عدم نقض آن توسط ترکیه باشد، بر عهده دارد.

در این بیانیه تاکید شده که در نشست شورای امنیت ملی به ریاست العبادی، تصمیماتی درباره استقرار نیروهای مرزی در طول مرزهای عراق و ترکیه برای حمایت از مرزها و ممانعت از هرگونه تعرض اتخاذ شده است.

 

شورای امنیت ملی عراق استقرار نیروهای مرزبانی در مرز با ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر