کد خبر: 641394 A

وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تهدید کرد که ارتش سوریه در صورت استقرار در نزدیکی بلندی‌های جولان اشغالی، بمباران خواهد شد.

به گزارش ایلنا، هم‌زمان با نزدیک شدن نیروهای ارتش سوریه به مرزهای فلسطین اشغالی، «گلعاد اردان» وزیر امنیت داخلی اسرائیل تهدیدها علیه نظام دمشق را تکرار کرد.

اردان، روز گذشته در گفت‌وگو با روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارونوت» گفت: «ما باید تمامی تلاش‌های ممکن را انجام دهیم تا به روس‌ها و نظام دمشق تشریح کنیم که ما حضور نظامی دولت بشار اسد را در مناطق غیرنظامی (جولان اشغالی) برنمی‌تابیم».

وی در پاسخ به این پرسش، که آیا اسرائیل برای «حمله پیشگیرانه» به ارتش سوریه آماده است، گفت: «البته این‌گونه است».

این ادعاهای وزیر صهیونیست در حالی مطرح می‌شود که حملات هوایی و موشکی اسرائیل به عمق سوریه برای هدف قرار دادن اهداف ایرانی متوقف شده یا به شکل چشمگیری کاهش یافته که دلیل آن نگرانی از ساقط شدن هواپیماهای متجاوز اسرائیلی و نیز گزارش‌ها درباره تصمیم ایران به واکنش نشان دادن به حمله بعدی است.

در واقع، دغدغه رهبران اسرائیلی در حال حاضر، مهارت بالای رزمی ارتش سوریه و همپیمانان آن است. یک قاعده کلی در عرصه نظامی مطرح می‌شود که می‌گوید وقتی ارتش‌ها در جنگی پیروز می‌شوند باید جنگ دیگری را شعله‌ور کنند تا این مهارت و تجربه خود را مورد استفاده قرار دهند؛ مقوله‌ای که نشان از نبردی قریب‌الوقوع میان سوریه و رژیم صهیونیستی است.

ارتش سوریه رژیم صهیونیستی تهدید صهیونیستی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر