کد خبر: 622395 A

نتایج اولیه انتخابات پارلمانی عراق در ۱۰ استان این کشور اعلام شد که بر اساس آن فهرست «سائرون» در چند استان از جمله در بغداد در صدر قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، وزارت کشور عراق، بامداد امروز -دوشنبه- نتایج انتخابات پارلمانی را در ۱۰ استان این کشور اعلام کرد. در هشت استان کشور هنوز نتیجه انتخابات مورد بررسی و تایید قرار نگرفته است.

نتایج به‌دست آمده تاکنون، نشان می‌دهد که ائتلاف «سائرون» به رهبری «مقتدی صدر» در شش استان در رتبه نخست و در چهار استان در رتبه دوم قرار داد. این ائتلاف شامل جریان صدر و حزب کمونیست بوده و براساس مبارزه با فساد تشکیل شده است.

 ائتلاف «الفتح» به رهبری «هادی العامری» دبیرکل سازمان «بدر» که شامل گروه‌های «الحشد الشعبی» می‌شود و نقش تعیین‌کننده در حمایت از نیروهای عراقی در نابودی داعش داشتند، در چهار استان در رتبه نخست و در هشت استان در رتبه دوم قرار گرفته است.

ائتلاف «النصر» به ریاست «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق که مورد حمایت ائتلاف بین‌المللی است، در تمامی استان‌ها به جز نینوا و بزرگ‌ترین شهر آن یعنی موصل بعد از ائتلاف‌های الفتح و سائرون قرار گرفته است.

کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق نیز اعلام کرد شمارش آراء همچنان ادامه دارد و نتایج به زودی اعلام خواهد شد.

 

 

انتخابات انتخابات پارلمانی عراق عراق صدر اولیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر