کد خبر: 569353 A

سفیر آمریکا در عراق:

سفیر آمریکا در عراق گفت که واشنگتن پس از داعش به دنبال مواجهه با ایران در عراق است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای پرس، «دوگلاس سلیمان» سفیر آمریکا در عراق امروز –سه‌شنبه- با بیان اینکه واشنگتن پس از داعش به دنبال مقابله با ایران است، تاکید کرد که آمریکا برای محدود کردن نفوذ ایران در عراق تلاش می‌کند.

وی که در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس سخن می‌گفت، افزود: «آمریکا به حکومت مرکزی عراق در بغداد کمک خواهد کرد که اختلافاتش را با اقلیم کردستان عراق حل و فصل کند.»

سلیمان ادامه داد: «با اعلام عراق مبنی بر پایان جنگ علیه افراطی‌ها، واشنگتن بر محافظت از صلح و بازسازی متمرکز خواهد شد و نفوذ ایران در عراق را یک مشکل می‌داند».

این دیپلمات آمریکایی مدعی شد: «ایران با وجود آنکه به حکومت عراق برای شکست داعش کمک کرده است به سادگی به حاکمیت همسایگانش احترام نمی‌گذارد، ایران از مال خود برای کمک به انسانیت در عراق نجنگید».

سفیر آمریکا در بغداد گفت که عراق در حال خروج از دوران سختی است و شاهد نابودی گسترده‌ای در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی است و معتقدیم موضوع مهم این است که عراق روابط خوب و مثبتی با همه همسایگانش از جمله ایران داشته باشد.

وی افزود: «آمریکا از تلاش‌های اخیر عراق برای نزدیکی به عربستان و اردن و دیگر متحدانی که امیدوار است بتوانند نقش قابل توجهی در عراق ایفا کنند، استقبال می‌کند».

عراق ریاض بغداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر