کد خبر: 552464 A

رئیس دفتر الجزیره در تهران:

رئیس دفتر تلویزیون الجزیره قطر در تهران بر این باور است که مهمترین مسئولیت رسانه‌ها در دوران جنگ ارائه اخبار صحیح مبتنی بر واقعیت است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «عبدالقادر فایض» رئیس دفتر تلویزیون الجزیره قطر در تهران با حضور در نشست میز تخصصی بخش بین‌الملل بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها به ارائه نظرات خود در خصوص خبرنگاری در جنگ و انسانیت پرداخت.

وی با بیان اینکه خبرنگار حرفه‌ای در دام اطلاعات غلط نمی‌افتد، گفت: اهالی رسانه و رسانه‌ها در جهان سوم در جایگاه حقیقی خود حضور ندارند که این مساله، خطر و بر خلاف امنیت ملی تلقی می‌شود.

وی در ادامه گفت: اگر خبرنگار حرفه‌ای باشد، صاحبان رسانه به دنبال او می‌آیند چرا که این خبرنگار همیشه اخبار را بر اساس حقیقت و به دور از سوگیری‌های رسانه‌ای و ایدئولوژیکی بیان می‌کند. بر خلاف خبرنگاران غیرحرفه‌ای که ریموتی در دست صاحبان رسانه هستند و تنها یک کالا هستند.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی گفت: یکی از خواسته‌های کشورهای عربی از قطر بسته شدن تلویزیون الجزیره است. تا کنون در قطر در میان رسانه‌ها و در میان نهادهای بین المللی کسی با این موضوع موافقت نکرده است و امیر قطر اخیرا اعلام کرد که بسته شدن تلویزیون الجزیره خط قرمز ماست.

وی با اشاره به این‌که قطر اهل گفت‌وگوست و تاکنون بارها این موضوع را تکرار کرده است، تاکید کرد: ما دوست داریم همین فردا صبح با کشورهای عربی محاصره کننده به توافق برسیم.   

 

 

خبرنگار اصحاب رسانه ایران و قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر