کد خبر: 536222 A

وزیر خارجه بریتانیا یک هفته پیش از سخنرانی نخست‌وزیر این کشور مواردی را درباره برگزیت بیان کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بوریس جانسون» با انتشار یک مقاله چهار هزار کلمه‌ای به بیان ابعاد مختلف خروج از اتحادیه اروپا و همچنین بحث شرایط خروج و پرداخت هزینه پرداخت.

جانسون که مدت‌ها به عنوان گزینه نخست‌وزیری بریتانیا شناخته شده بود، نقش کلیدی در همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی ایفا کرد.

بیان مواضع جانسون، درست یک هفته قبل از سخنرانی «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا در فلورانس درباره برگزیت که قرار است جمعه آینده برگزار شود، انجام شد.

برخی این اقدام جانسون را گامی برای تغییر رهبری در بریتانیا قلمداد کرده‌اند.

وی در این مقاله سعی کرده است بر مزایای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تاکید کرده و ابعاد آن را مشخص کند.

جانسون در این مقاله تاکید کرده است: «نتیجه همه‌پرسی، قاطع بود و بریتانیا باید اتحادیه اروپا، اتحادیه گمرکی، بازار واحد خارج و صلاحیت دادگاه اروپا برای کنترل مرزها را قطع کند.»

وی اظهار داشت: «پرداخت‌های بلندمدت به بروکسل نیز باید قبل از آغاز مجدد مبارزات انتخاباتی به منظور جلوگیری از پرداخت و صرف پولی که مختص خدمات ملی بهداشت بریتانیا است به بروکسل پایان یابد.»

وزیر خارجه بریتانیا تصریح کرد: «قصد نداریم برای دسترسی به بازارهای آن‌ها ارقام مورد نظرشان را پرداخت کنیم.»

وی تاکید کرد: «برآورد کرده‌ایم که می‌توانیم ۳۵۰ میلیون پوند را در هفته کنترل کنیم و با تزریق این نقدینگی برای مدرن سازی و دستیابی به تکنولوژی‌های جدیدتر شاهد نتایج بهتری خواهیم بود.»

جانسون با اشتباه خواندن رویکرد مخالفان خروج از برگزیت خاطرنشان کرد: «اعتماد به نفس مقابله با این جریان را داریم.»

اتحادیه اروپا بریتانیا ترزا می‌ بوریس جانسون برگزیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر