کد خبر: 466655 A

هیات نمایندگی کنگره آمریکا که برای بررسی مکان جایگزین برای سفارت این کشور در قدس اشغالی به فلسطین اشغالی سفر کرده بودند مکان مناسب برای تاسیس سفارت آمریکا را تعیین کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از جروزالم پست، هیات اعزامی نمایندگان کنگره آمریکا به قدس اشغالی برای تعیین مکان مناسب به منظور انتفال سفارت این کشور به شهر «قدس» مکان مناسب برای تاسیس این سفارت خانه را معین کردند.

این هیات ضمن بازدید از سه نقطه در شهر قدس خیابان ۱۴ «دیوید فلاسر» را بهترین مکان برای تاسیس سفارت جدید آمریکا در سرزمین‌های اشغالی تعیین کردند.

این هیات ضمن تعیین مکان جدید برای تاسیس سفارت آمریکا، از احتمال جابه‌جایی سفارت‌خانه آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی توسط «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا خبر داد.

برخی از مقام‌های صهیونیست نیز این اقدام آمریکا را نشانه بازگشت این کشور به خاورمیانه توصیف کردند.

«ران دوسانتیس» نماینده ایالات فلوریدا در کنگره آمریکا و مسئول هیئت اعزامی به فلسطین اشغالی، تصریح کرد امکان انتقال سفارت به قدس وجود دارد که وقوع آن برای دوطرف هیجان‌انگیز خواهد بود.

این نماینده آمریکایی در دیدار با «تزیپی هوتوولی» معاون وزارت خارجه رژیم صهیونیستی ضمن تاکید بر این‌که ترامپ باید به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کند افزود: «با شناختی که از ترامپ دارم وی این اقدام را انجام خواهد داد».

 

Untitled2

اسرائیل قدس تل‌آویو دونالد ترامپ مکان جدید سفارت آمریکا هیات نمایندگی کنگره آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر