کد خبر: 457704 A

افزایش درخواست مردم آمریکا برای استیضاح رئیس‌جمهور این کشور، تصمیم آمریکا برای اضافه کردن نام اخوان‌المسلمین به فهرست گروه‌های تروریستی،حمله هوایی اسرائیل به سوریه، نظرسنجی در خصوص فرمان اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا، از سرگیری صادرات سلاح به عربستان و بحرین توسط آمریکا، مخالفت لندن با برگزاری همه‌پرسی مجدد در اسکاتلند، رای مثبت مجلس عوام انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، کشته شدن شماری از عناصر القاعده در سوریه، رای اعتماد مجلس سنا به وزیر پیشنهادی برای وزارت دادگستری و احتمال استقرار ناوهواپیما بر و بمب‌افکن‌های آمریکا در شبه جزیره کره از مهمترین رویدادهای جهان در ۱۲ ساعت گذشته به شمار می‌رود.

به گزارش ایلنا تعداد امضاهای جمع‌آوری شده توسط مردم آمریکا برای استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور به بیش از ۷۸۰ هزار امضا رسید.

- مشاوران امنیتی دونالد ترامپ در حال بررسی فرمانی هستند که به موجب آن گروه «اخوان المسلمین» در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرد.

- بالگردهای رژیم‌صهیونیستی با نقض حریم هوایی سوریه به یک ساختمان در شهر «البعث» واقع در استان قنیطره حمله کرده و آن را با موشک هدف قرار دادند.

- نتیجه یک نظرسنجی نشان می‌دهد ۵۵ درصد مردم آمریکا دستور اجرایی ترامپ را دستوری در خصوص عدم مسافرت مسلمانان به آمریکا تلقی می‌کنند و با آن مخالف هستند.

- برخی از مقام‌های کاخ سفید فاش کردند که دونالد ترامپ قصد دارد صادرات اسلحه به دو کشور عربستان و بحرین که در زمان رئیس‌جمهوری سابق به دلیل نقض حقوق بشر در این دو کشور متوقف شده بود را از سر بگیرد.

- سخنگوی «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به گزارش‌های منتشر شده مبنی بر قصد دولت محلی اسکاتلند برای تکرار همه‌پرسی اعلام کرد لندن اعتقادی به برگزاری مجدد این همه پرسی ندارد.

- مجلس عوام انگلیس به لایحه فعال سازی ماده ۵۰ پیمان لیسبون که منجر به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می‌شود، رای مثبت داد.

- وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد ۱۱ نفراز عناصر القاعده از جمله یک فرمانده ارشد این گروه تروریستی در حمله هوایی نیروهای ائتلاف در شهر ادلب سوریه کشته شدند.

- مجلس سنای آمریکا به «جف سشنز» وزیر پیشنهادی دونالد ترامپ برای وزارت دادگستری رای اعتماد داد.

- گفت‌وگوهای آمریکا و کره جنوبی برای استقرار ناوهواپیمابر و بمب‌افکن‌های آمریکایی در شبه‌جزیره کرده در حال انجام است.

 

 

اسکاتلند القاعده انگلیس بحرین سوریه شبه جزیره کره عربستان آمریکا اسرائیل اخوان‌المسلمین مجلس سنا مهمترین رویدادهای جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر