کد خبر: 455651 A

معارضان سوری:

در نشست روز گذشته معارضان سوری در پایتخت ترکیه بر عدم حضور حزب اتحاد دموکراتیک در مذاکرات ژنو تاکید شد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، هیات معارضان سوری طی نشستی که روز گذشته –جمعه- در آنکارا پایتخت ترکیه برگزار شد،  بر عدم حضور حزب اتحاد دموکراتیک در مذاکرات ژنو تاکید کردند.

همچنین مقام‌های ترکیه نیز با ابراز خرسندی از این تصمیم هیات معارضان سوری، آن را همسو با دیدگاه ترکیه در چارچوب عدم مشارکت گروه‌های کُرد در مذاکرات ژنو خواندند.

آنکارا حزب اتحاد دموکراتیک را وابسته به حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) می‌داند.

نشست روز گذشته آنکارا با حضور اعضای اصلی هیات معارضان سوری، سرکردگان گروه‌های تروریستی و همچنین برخی از مقام‌های ترکیه به منظور تشکیل هیاتی واحد برای حضور در مذاکرات ژنو برگزار شد.

معارضان سوری همچنین در این نشست پیشروی‌های ارتش سوریه و آزادسازی اراضی سوریه را نقض توافق آتش‌بس به دست آمده در آستانه قلمداد کردند.

تاکید بر قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل که به انتقال سیاسی قدرت، نگارش قانون اساسی جدید و همچنین برگزاری انتخابات اشاره می‌کند، از دیگر موضوع‌های مورد بحث در نشست روز‌ گذشته آنکارا بود.

گروه اتحاد دموکراتیک سوریه که اکثر اعضای آن را کردها تشکیل می‌دهند، در مذاکرات اخیر برای دستیابی به توافق آتش‌بس فراگیر که در آستانه برگزار شد حضور نداشتند و اعلام کردند به تصمیم‌هایی که در نشست آستانه اتخاذ شده است، پایبند نخواهند بود.

ترکیه معارضان سوری مذاکرات ژنو حزب اتحاد دموکراتیک حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر