کد خبر: 455367 A

بیانیبیانیه ۳ سناتور آمریکایی:

سه سناتور جمهوری‌خواه ایالات متحده با ابراز رضایت از رویکردهای رئیس جمهور این کشور در قبال ایران از وی خواستند تا علیه ایران دست به اقدام عملی بزند.

به گزارش ایلنا به نقل از فاکس‌نیوز، «تاد یانگ» نماینده جمهوری‌خواهان ایندیانا، «جان کورنین» نماینده جمهوری‌خواهان تگزاس و «مارکو روبیو» نماینده جمهوری‌خواهان فلوریدا در سنای آمریکا با انتشار بیانیه‌ای، ضمن ابراز رضایت از رویکردهای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری جدید این کشور در قبال ایران، از وی خواسته‌اند که به اقدام عملی علیه ایران دست بزند.

این سه سناتور با آماده کردن لیستی، از ضعف‌های «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق امریکا در برخورد با ایران انتقاد کرده و از ترامپ خواسته‌اند در برابر ایران دست به واکنش شدید بزند.

در این بیانیه تصریح شده است: «مارک تواین» اعتقاد داشت برخی اوقات صدای حرف از عمل بلندتر است و این رویه در قبال ایران در دولت قبل معمول بود.

در این بیانیه ادعا شده است: «اوباما توافق هسته‌ای را به مردم آمریکا تحمیل کرد و قول داد این توافق تاثیری بر دیگر تحریم‌های ایران نخواهد داشت ولی این اقدام اوباما باعث شد ایران نسبت به اقدامات خود در توسعه صنعت موشکی و حمایت از تروریسم و همچنین نقض حقوق بشر آزادانه به پی‌گیری کارهای سابق خود بپردازد که این امر با پاسخ مناسبی از جانب دولت سابق روبرو نشد. این عدم پاسخ مناسب در دولت قبل باعث امیدوارتر شدن ایران، که مسئول مرگ صدها آمریکایی در لبنان، عراق و افغانستان است، شده است. ایران مجددا دست به آزمایش موشک بالستیک زد که این امر ضرورت اتخاذ سیاست‌های سخت‌گیرانه را نشان می‌دهد. برای کنترل ایران ما در صدد اعمال تحریم‌های مالی و اقتصادی شدیدتر به دلیل آزمایش موشکی اخیر، نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم علیه این کشور هستیم تا عوقب سختی متوجه ایران شود.»

این سناتورها در ادامه ادعاهای افزودند: «ایران با داشتن بزرگترین زرادخانه موشکی بالستیک در منطقه برای سربازان ما در منطقه، اسرائیل و دیگر متحدان آمریکا در منطقه تهدید به شمار می‌رود.»

این سناتورها اضافه کردند: «اکنون ما باید برای حفاظت از منافع ملی و امنیت آمریکا و متحدان خود باید اقدامی مناسب و عملی علیه ایران اتخاذ کنیم.»

ما با حمایت از بیانیه دونالد ترامپ و «مایکل فلین»  (مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا) در قبال آزمایش موشکی ایران اعلام می‌کنیم وقت آن شده است که در قبال تهدیدات موشکی ایران، حمایت این کشور از «تروریسم» (!) و «نقض حقوق بشر» (!) اقدامی انجام دهیم.

ایران آمریکا اسرائیل جمهوری‌خواه دونالد ترامپ بیانیه ۳ سناتور آمریکایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر