کد خبر: 246849 A

ایرانی در گفت‌وگو با ایلنا:

زمانی که مقام‌های نظامی اسرائیل برای فریب اذهان عمومی اعلام کردند که قصد ترور فرماندهان بلندپایه ایران و حزب‌ الله را نداشتند و تصور می‌کردند که به نیروهای رده پایین حمله کرده‌اند، نشان می‌دهد که از‌‌ همان ابتدا از پاسخ مقاومت واهمه داشتند.

«محمد ایرانی» کار‌شناس مسائل خاورمیانه در گفت‌و‌گو با ایلنا به بررسی اجمالی عملیات اخیر حزب‌الله لبنان در شمال مناطق اشغالی پرداخت.

ایرانی درباره عملیات نیروهای مقاومت در مناطق اشغالی به خبرنگار ایلنا گفت: پس از ترور رزمندگان حزب‌الله در قنیطره توسط رژیم صهیونیستی، مشخص بود که حزب‌الله پاسخ محکمی به این عملیات تروریستی می‌دهد. اما زمان آن مشخص نبود زیرا افرادی که در میدان عملیات هستند، بهتر می‌توانند زمان مناسب برای واکنش را انتخاب کنند.

وی افزود: این عملیات، پاسخ نیروهای مقاومت به عملیات تروریستی اخیر اسرائیل در سوریه بود. زمانی که مقام‌های نظامی اسرائیل برای فریب اذهان عمومی اعلام کردند که قصد ترور فرماندهان بلندپایه ایران و حزب‌‌الله را نداشتند و تصور می‌کردند که به نیروهای رده پایین حمله کرده‌اند، نشان می‌دهد که از‌‌ همان ابتدا از پاسخ مقاومت واهمه داشتند.

این کار‌شناس مسائل لبنان درباره واکنش احتمالی اسرائیل به عملیات اخیر مقاومت گفت: احتمال واکنش اسرائیل وجود دارد. این احتمال وجود دارد که اسرائیل فضا را به سمت نزاع طولانی‌تر ببرد. نیروهای مقاومت اسلامی در عمل نشان دادند که تسلیم رژیم صهیونیستی نمی‌شوند.

وی در پایان درباره موقعیت راهبردی حزب‌الله در درگیری با اسرائیل، گفت: نکته مهم این است که ابتکار عمل در در جنوب لبنان در دست مقاومت اسلامی است و این نظامیان صهیونیست هستند که در مقابل این ابتکار عمل ناتوان هستند. آنچه مشخص است، این است که صفحه‌ای جدید از پیروزی‌های مقاومت اسلامی باز شده است.

ایران حزب الله خاورمیانه رژیم صهیونیستی سوریه لبنان اسرائیل ابتکار عمل مقاومت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر