کد خبر: 237491 A

اشیائی که در دریای جاوا مشاهده شده متعلق به هواپیمای مسافربری مالزی «ایرآسیا» است که از صبح روز یکشنبه و پس از پرواز از شهر «سورابایا» دومین شهر بزرگ اندونزی به سمت سنگاپور ارتباط با آن قطع شده است.

اندونزی اعلام کرد تکه‌هایی که در دریای «جاوا» دیده شده متعلق به هواپیمای مسافربری ناپدید شده مالزی است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز عربی، «جوکو مورجاتمودجو»، مدیرکل حمل و نقل هوایی وزارت حمل و نقل اندونزی گفت که اشیائی که در دریای جاوا مشاهده شده متعلق به هواپیمای مسافربری مالزی «ایرآسیا» است که از صبح روز یکشنبه و پس از پرواز از شهر «سورابایا» دومین شهر بزرگ اندونزی به سمت سنگاپور ارتباط با آن قطع شده است.

وی افزود که وزیر حمل و نقل اندونزی به زودی به منطقه «بنگلان» که در نزدیکی محل جستجو و در همان منطقه ای که اشیاء مربوط به هواپیمای مالزیایی از هوا دیده شدند، می رود.

رئیس سازمان جستجو و امداد اندونزی نیز تاکید کرد که اشیاء مشاهده شده در دریا متعلق به هواپیمای ناپدید شده مالزیایی است.

اندونزی پیش از این اعلام کرد که هواپیماهای این کشور اشیایی شبیه به در هواپیما، جلیقه نجات و چیزی شبیه به جعبه را در محل جستجوی هواپیمای ایرآسیا مشاهده کردند.

برخی مسئولان اندونزیایی نیز گفتند که نزدیک به ۳۰ کشتی و ۲۱ هواپیما از اندونزی، استرالیا، مالزی، سنگاپور و کره جنوبی در عملیات جستجوی لاشه هواپیمای مسافربری ناپدید شده مالزیایی به مساحت ۱۰ هزار مایل مربع شرکت دارند.

حمل و نقل کره جنوبی کشتی مالزی مدیرکل حمل و نقل هواپیما هواپیمای اندونزی ناپدید مسافربری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر