کد خبر: 236231 A

مخالفان بحرینی برای نخستین بار در پی برگزاری انتخابات پارلمانی و پس از سه ماه، در خیابان «البدیع» در غرب منامه علیه دولت تظاهرات کرده و خواستار تغییرات دموکراتیک در این کشور شدند.

ده‌ها هزار نفر از مخالفان بحرینی در غرب منامه تظاهرات اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، مخالفان بحرینی برای نخستین بار در پی برگزاری انتخابات پارلمانی و پس از سه ماه، در خیابان «البدیع» در غرب منامه علیه دولت تظاهرات کرده و خواستار تغییرات دموکراتیک در این کشور شدند.

جمعیت «الوفاق» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ده‌ها هزار نفر از شهروندان بحرینی در پی دعوت مخالفان، در خیابان البدیع در غرب منامه تظاهرات کرده و بر ادامه جنبش مردمی و بر ناکامی انتخابات پارلمانی اخیر تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است که این تظاهرات در حالی برگزار می‌شود که نظام حاکم بر بحرین چندین هفته است که با استفاده از زور و خشونت از برگزاری هر گونه تظاهرات مسالمت آمیز جلوگیری کرده است.

در همین حال، در بیانیه‌ای دیگر توسط جمعیت‌های الوفاق، «وعد»، «تجمع قومی دموکرتیک» و «الاخاء» که در پی این تظاهرات صادر شد آمده است که این تظاهرات نشان می‌دهد که دولت و پارلمان کنونی از مشروعیت مردمی برخوردار نیستند.

انتخابات بحرین پایتخت تظاهرات مسالمت آمیز خشونت دولت صدور بیانیه ای تظاهرات مخالفان بحرینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر