کد خبر: 229798 A

دادستان کل مصر دستور داد که تدابیر قانونی برای اعتراض به حکم تبرئه مبارک از اتهام قتل تظاهرکنندگان در جریان انقلاب ۲۵ژانویه ۲۰۱۱ اتخاذ شود.

دادستان کل مصر رسما به تبرئه «حسنی مبارک» رئیس جمهوری مخلوع مصر اعتراض کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، دادستانی کل مصر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که قاضی «هشام برکات» دادستان کل مصر دستور داده است که تدابیر قانونی برای اعتراض به حکم تبرئه مبارک، «علاء» و» جمال» دو پسرش، «حبیب العادلی» وزیر کشور دوران مبارک و شش معاون وی از اتهام قتل تظاهرکنندگان در جریان انقلاب ۲۵ژانویه ۲۰۱۱ اتخاذ شود.

در این بیانیه آمده است که برکات تیمی از دادستانی کل را مامور آماده کردن یادداشتی با دلیل و مدرک و ارائه آن در دادگاه تجدید نظر کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است که دادستانی کل مصر گفت که نتایج بررسی‌های تیم دادستانی کل نشان می‌دهد که حکم تبرئه مبارک و دیگر متهمان دارای مشکلات قانونی است.

دادگاه جنایی قاهره شنبه گذشته طی حکمی مبارک و دو پسرش و «حسین سالم» تاجر مصری را از اتهام صادارت گاز به رژیم صهیونیستی به بهای پایین‌تر از بهای جهانی تبرئه کرد.

در این حکم دادگاه جنایی قاهره مبارک و دو پسرش را از اتهام فساد مالی نیز تبرئه کرد.

این دادگاه در حکم خود در جلسه روز شنبه اعلام کرد که صدور اتهام مشارکت در قتل تظاهر کنندگان در جریان انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ در مصر علیه مبارک و دو پسرش قانونی نیست و آن‌ها را با این حکم تبرئه کرد.

دادگاه جنایی قاهره همچنین طی حکمی العادلی و شش معاون وی را از اتهام قتل تظاهرکنندگان در جریان انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ در مصر نیز تبرئه کرد.

انقلاب حسنی مبارک رژیم صهیونیستی صدور بیانیه ای قتل گاز مشکلات مصر معاون وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر