کد خبر: 222540 A

در کنفرانس خبری مشترک با اوباما؛

در مذاکرات دوجانبه بار دیگر بر توافق‌نامه‌ای تاکید شد که درباره توسعه روابط دوجانبه است. ما توافق کردیم به تلاش‌ها برای رسیدن به الگوی جدیدی از روابط بین کشورهای قدرتمند بین آمریکا و چین ادامه بدهیم.

رئیس‌جمهوری چین امروز - چهارشنبه در نشست خبری مشترک با «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا بر لزوم مقابله با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شی در این کنفرانس خبری که در حاشیه نشست اقتصادی سران «اپک» در پکن برگزار شد، گفت که در مذاکرات دوجانبه بار دیگر بر توافق‌نامه‌ای تاکید شد که درباره توسعه روابط دوجانبه است. ما توافق کردیم به تلاش‌ها برای رسیدن به الگوی جدیدی از روابط بین کشورهای قدرتمند بین آمریکا و چین ادامه بدهیم.

وی افزود که بر مخالفت جدی خود با تروریسم به هر شکل ممکن تاکید و توافق کردیم همکاری‌های ضدتروریستی را در زمینه‌هایی از قبیل مبادله اطلاعات و مقابله با تامین مالی تروریست‌ها و کارشکنی اقدام‌های تروریستی، گسترش بدهیم؛ واشنگتن و پکن برای از بین بردن خطر گروه‌های تروریستی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که شی و اوباما «به طور غیرمنتظره‌ای» بر سر نحوه کاهش گازهای گلخانه‌ای و مبارزه با تغییرات اقلیمی به توافق رسیده‌اند.

این توافق که رسانه‌ها آن را «واقعه‌ای مهم» توصیف می‌کنند، امروز به طور رسمی توسط باراک اوباما و شی جین‌پینگ اعلام شد.

اوباما باراک اوباما پکن تروریسم چین رسانه فرانسه کاهش گازهای گلخانه ای گروه های تروریستی واشنگتن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر