کد خبر: 198717 A

یک مقام ارشد دولت آمریکا:

در صورت کاربرد تجهیزات و مهمات آمریکایی در این عملیات، این نگرانی وجود دارد که توافق‌نامه‌های موجود بین آمریکا و کشورهای خریدار نقض شده باشد.

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت که این کشور از حملات هوایی علیه مواضع شبه‌نظامیان در فرودگاه طرابلس بی‌اطلاع بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، جنگنده‌های ناشناس در هفته گذشته در جریان درگیری دو گروه از شبه‌نظامیان، دو بار مواضع یکی از این گروه‌های شبه‌نظامی در این فرودگاه را بمباران کردند.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که این جنگنده‌ها متعلق به امارات متحده عربی بودند و از پایگاه‌هایی در مصر به پرواز درآمده بودند.

مصر هر گونه دخالت در این عملیات را رد کرده و امارات نیز واکنشی به این خبر نشان نداده است.

ایالات متحده، فرانسه، آلمان، ایتالیا و انگلیس روز گذشته – دوشنبه - طی بیانیه مشترکی «دخالت خارجی در لیبی» را محکوم کردند و آن را عامل تشدید اختلافات کنونی در این کشور دانستند.

به گفته مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، کشور یا کشورهای شرکت‌کننده در این عملیات در این باره با ایالات متحده مشورت نکرده بودند.

به گفته وی، در صورت کاربرد تجهیزات و مهمات آمریکایی در این عملیات، این نگرانی وجود دارد که توافق‌نامه‌های موجود بین آمریکا و کشورهای خریدار نقض شده باشد.

بر اساس این گزارش، درگیری میان شبه‌نظامیانی که در سال ۲۰۱۱ میلادی حکومت «معمر قذافی» رهبر سابق لیبی را سرنگون کردند، در ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

ارتش و نیروی پلیس لیبی ضعیف‌تر از این شبه نظامیان است و نتوانسته به آشوب و درگیری پایان دهد.

امارات متحده عربی انگلیس ایتالیا بی بی سی دولت آمریکا فرودگاه لیبی معمر قذافی نیویورک تایمز روزنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر