کد خبر: 189734 A

از برخی گزارش‌ها مبنی بر دستگیری سه نفر از شهروندان آمریکایی در ایران از جمله «جیسون رضائیان»، خبرنگار واشنگتن‌پست به همراه همسر غیرآمریکایی یکی از این سه نفر، نگران هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به بازداشت خبرنگار روزنامه «واشنگتن‌پست» در ایران که به اتهام جاسوسی صورت گرفته است، گفت که با دفتر منافع آمریکا در ایران همکاری می‌کنیم تا در این زمینه خدمات کنسولی مناسب ارائه شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا، «ماری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به دستگیری خبرنگار واشنگتن‌پست و چند خبرنگار دیگر در ایران به اتهام جاسوسی گفت که از برخی گزارش‌ها مبنی بر دستگیری سه نفر از شهروندان آمریکایی در ایران از جمله «جیسون رضائیان»، خبرنگار واشنگتن‌پست به همراه همسر غیرآمریکایی یکی از این سه نفر، نگران هستیم.

وی تاکید کرد که در هر پرونده‌ای که شامل دستگیری شهروندان آمریکایی شود، با دفتر حفاظت منافع خود در ایران برای ارائه خدمات کنسولی مناسب همکاری می‌کنیم.

هارف با بیان این‌که مقام‌های ایرانی به صراحت دستگیری این سه نفر را تایید کرده‌اند، گفت که جزئیات بیشتری در این‌باره ارائه نمی‌دهیم.

جیسون رضائیان ۳۸ ساله دارای تابعیت ایرانی – آمریکایی است و همسرش که تابعیت ایرانی دارد، اخیراً درخواست اقامت دائم در آمریکا کرده است.

دو شهروند آمریکایی دیگری که به همراه این دو نفر دستگیر شده‌اند، عکاس و خبرنگار آزاد هستند. هویت این دو نفر هنوز فاش نشده است.

ایران جاسوسی شهروند واشنگتن واشنگتن پست وزارت خارجه آمریکایی روزنامه مقام دستگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر