کد خبر: 181584 A

با صدور بیانیه‌ای صورت گرفت؛

گروه تروریستی داعش همچنین در این بیانیه «ابوبکر البغدادی» سرکرده این گروه را به عنوان «خلیفه مسلمانان جهان» اعلام کرده است. البغدادی نیز انتخاب را قبول کرده و خود را خلیفه مسلمانان جهان خوانده است.

گروه تروریستی داعش با حذف عبارت «عراق و شام»، نام خود را به «دولت اسلامی» تغییر داده و اعلام «خلافت اسلامی» کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روبترز، گروه تروریستی داعش همچنین در این بیانیه «ابوبکر البغدادی» سرکرده این گروه را به عنوان «خلیفه مسلمانان جهان» اعلام کرده است. البغدادی نیز انتخاب را قبول کرده و خود را خلیفه مسلمانان جهان خوانده است!

در ویدیوی منتشر شده توسط گروه داعش، نام کامل و اصلی ابوبکر بغدادی به این شکل ذکر شده: «ابراهیم بن عواد بن ابراهیم بن علی بن محمد بدری هاشمی قرشی حسینی.»

داعش خواستار بیعت تمامی گروه‌ها با البغدادی شده است.

«ابومحمد عدنانی» سخنگوی داعش در بخشی از سخنان جدید خود، برقراری خلافت را «آرزوی قلبی همه مسلمانان» و «امید همه جهادگران» دانسته است.

عدنانی افزود که گروه وی از این پس در اسناد و مکاتبات خود، به جای «دولت اسلامی عراق و شام» از عنوان «دولت اسلامی» استفاده خواهد کرد.

وی در ویدیوی این گروه که «شکستن مرز‌ها» نام دارد، اعلام کرده که خلافت اسلامی بر پا شده و مرزهایی که بریتانیا پس از جنگ جهانی اول در خاورمیانه رسم کرده(معروف به مرزهای ساکس - پیکو) از میان رفته‌اند.

عدنانی همه مسلمانان جهان را فراخوانده که از هر جا که هستند، بیعت خود را با ابوبکر بغدادی به عنوان خلیفه مسلمین اعلام کنند.

این بیانیه در حالی منتشر می‌شود که شبه‌نظامیان داعش به دنبال پیشروی‌های نیروهای عراق، در حال عقب‌نشینی و فرار از بسیاری از مناطق هستند.

بریتانیا جنگ جهانی جهان خاورمیانه دولت صدور بیانیه ای عراق عقب نشینی مسلمانان داعش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر