کد خبر: 1182580 A

آنتونی بلینکن:

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر اعلام کرد که زمان برای به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای برجام، رو به پایان است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا بار دیگر اعلام کرد که زمان برای به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای برجام، رو به پایان است.

وی با اعلام این‌که تنها «چند هفته» برای نجات توافق هسته‌ای با ایران فرصت باقی مانده است، گفت که چنانچه مذاکرات به نتیجه نرسد، واشنگتن «گزینه‌های دیگری» را بررسی خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا با اذعان به این‌که پیشرفت‌های هسته‌ای ایران به نقطه غیرقابل بازگشتی رسیده است، مدعی شد که آنها با نادیده گرفتن تعهدات برجامی، موارد تازه‌ای را یاد می‌گیرند و دست به اقدامات تازه می‌زنند.

وی با انتقاد از رویکردهای دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در قبال ایران، از خروج از برجام به عنوان یکی از اشتباه‌ترین تصمیم‌ها در تاریخ سیاست خارجی این کشور یاد کرد.

ادعای بلینکن در خصوص به پایان رسیدن زمان برای احیای برجام در حالی مطرح می‌شود که «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیش‌ از این، در کنفرانسی خبری با اشاره به مذاکرات طرف‌های برجام در وین، گفت که امکان تعیین ضرب‌الاجل برای زمان به نتیجه رسیدن این گفت‌وگوها وجود ندارد.

وی بار دیگر اعلام کرد که پیشرفت اندکی در مذاکرات حاصل شده است، گفت که خواستار حرکت رو به جلو در گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: «در هفته‌های گذشته، شاهد پیشرفت اندکی بوده‌ایم. مطمئناً این بهتر از عدم پیشرفت است. با این وجود، چنین موفقیت‌های اندکی برای حل مشکل هسته‌ای ایران کافی نیست».

 

انتهای پیام/
آنتونی بلینکن مذاکرات طرف‌های برجام در وین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر