کد خبر: 1161636 A

ادعای بی‌اساس مقام آمریکایی:

کاردار آمریکا نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، ایران را به عدم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متهم کرده و گفت که چنانچه این کشور به رویکرد فعلی خود ادامه دهد، شورای حکام نشستی فوق‌العاده برای رسیدگی به «این بحران» تشکیل خواهد شد.

به گزارش ایلنا، «لوئیس ال. بونو» کاردار آمریکا نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، ایران را به عدم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متهم کرده و گفت که چنانچه این کشور به رویکرد فعلی خود ادامه دهد، شورای حکام نشستی فوق‌العاده برای رسیدگی به «این بحران» تشکیل خواهد داد.

وی افزود که همکاری ایران با آژانس باید شامل «توضیحات معتبر و قابل راستی‌آزمایی در مورد منشاء و مکان فعلی مواد یا تجهیزات هسته‌ای باشد که بر اساس نمونه‌برداری‌های انجام شده، در سه مکان اعلام‌نشده وجود دارد».

بونو با ادعای این‌که پرسش‌های آژانس از ایران، همچنان بعد از گذشت دو سال بی‌پاسخ مانده است، گفت: «همان‌طور که همواره تاکید کرده‌ایم، این پرسش‌ها مربوط به تعهدات قانونی ایران بر اساس توافق پادمان‌های بین‌المللی (ان‌پی‌تی) است و نه تعهدات ذیل برجام».

وی با بیان این‌که سفر اخیر «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران بی‌نتیجه بوده است، گفت که این مسأله بر توانایی آژانس مبنی بر تأیید پایبندی ایران به تعهدات خود تأثیر منفی خواهد داشت.

انتهای پیام/
شورای حکام آژانس بین المللی لوئیس ال. بونو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر